top of page

Fiber Saksı Üretimi

Fiber saksı, ahşap saksı, metal saksı ve ayaklı saksı olmak üzere bir çok kategoride peyzaj saksısı üretimimiz bulunmaktadır. Saksı üretimlerimizi decoratime partnerimiz ile birlikte yapmaktayız.


Fiber saksı, özellikle ihtiyaçların esnek ve sanatsal olduğu durumlarda kurtarıcı denebilecek çözümlerdendir. Peyzaj alanının çok geniş, dar veya tematik olduğu bahçe alanlarında özellikle tercih edilmektedir. Fiber saksı içerisine her türden bitki yerleşimi yapılabilmekte, hatta palmiye ağacı dahi dikilebilmektedir. Doğru ve sürekli bakım ile yapılamayacak tasarım bulunmamaktadır.


Fiber Saksı

Fiber Saksı
Fiber Saksı

Elite World Sapanca otelinde üretilmiş ve kullanılmış bir görseli yukarıda paylaştık. Tasarımı ve üretimi tamamen tarafımıza ait olan bu altın renkli fiber saksılar, amacına özel ince ve uzun tasarlanmıştır.


Fiber Saksı Nerede Kullanılır?

Üretim tekniklerinin genişlemesinden bu yana otel, restorant, yalı, villa, bahçe ve köşklerde olmak üzere bir çok elit mekanı süsleyen bu objeler kullanılmaktadır.

Fiber saksının üretim şekli gereği dayanıklı yapısı ve yüksek bitki muhafaza imkanı sayesinde bahsettiğimiz ve burada yazılmamış bir çok alanda görülebilmektedir.


Başlık #1: Fiber Saksı Nedir?

Başlık #2: Otel Fiber Saksısı Nedir?

Başlık #3: Peyzajda Fiber Saksı Kullanımı


 

Fiber Saksı Nedir?


Karbonfiber hammaddenin modern üretim teknikleri ile buluşması sonucu iç ve dış mekana uygun üretilmiş ve özel geometrilere sokulabilen saksı türüdür.


Bu saksı türünün diğer saksı türleri ile birlikte kullanımı da peyzajda farklı temalar oluşturabilmektedir. Özel şekilli saksılar için fiber bir seçenek iken, doğal ahşap saksılarla birlikte de kullanılarak istenilen atmosfer hassas şekilde ayarlanılabilmektedir.


Otel Fiber Saksısı Nedir?


Otellerin dış mekan bahçe alanlarında, otel girişlerinde ve giriş alanları gibi bir çok kısımda tercih edilen fiber saksılar, otelin kendi temasına özel renk, doku ve ebatlarda üretilebilmektedir.


Peyzajda Fiber Saksı Kullanımı


Peyzaj alanlarında doğrudan toprak temaslı, beton temaslı veya özel ayaklık sistemleri ile yere temassız olarak bir çok şekilde kullanılabilmektedir. Fiber malzeme doğası gereği aşındırıcı dış etkenlerden az etkilendiği için bir çok kullanım şekline de uygundur.

301 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page